Bolu Beyi tarafından yazıldı Mart - 3 - 2012 0 Yorum

Bildiğiniz üzere Türk Lirası için yeni bir simge yapıldı. Kimi insanlar yeni simge içerisinde İllüminati’nin gözünü gördü, kimi insanlar Euro’ya benzetti… Hatta ve hatta simgeyi tasarlayan Tülay Lale’nin kendi baş harflerini yaptığını söyleyenler bile oldu(bu cümleyi yazarken tüylerim diken diken oldu). Türk milleti olarak her işin altında bir komplo arıyoruz veya derin devletin işi olduğunu düşünüyoruz. Son zamanlarda İllüminati’yi bile işin içine katıyoruz. Halbuki İllüminati’yi dilinden düşürmeyenlere sorsanız İllüminati’nin ne olduğunu bile bilmezler. Neyse, ben sizinle daha çok yapılan yorumları paylaşmak istedim. İnternette bir kaç yerde gördüğüm yorumları buraya yazayım, güleceğinize veya ağlayacağınıza karar verin, tabi içinde mantıklı yorumlar da mevcut:

Türk Lirası simgesi € ve £’un yasak ilişki sonucu ortaya çıkan gayri meşru çocuğu gibi.

-Türk Lirası simgesini yalnızlıkla bağdaştıracak kadar mı melankoliğim ben? Ebru Gündeş geldi aklıma,bir şarkısı vardı-Demir Attım Yalnızlığa

-Türk Lirası simgesi tam bir € özentisi olmuş.

-Türk Lirası Cebimde fazla kalmadığı için çokta umrumda değil.

-Türk Lirası’nın yeni simgesi bildiğin eski tip çatı anteni.

-Türk Lirası simgesini katlayıp tersten bakınca piramit ve göz çıkıyormuş. illuminati iş başında. rınrın rınrın rınrın


-TL’nin simgesi Golf sopası sanki

-Dedemin şemsiyesini koysak daha çekici ve zengin durur yeminlen.

-Hafiften bir orak çekiç kokmuyor da diil..

-Sol tarafa bakan zorro’ya benzeyendir.

-Arapça harfleri de içermektedir. arapça te harfi ve arapça ters lam harfi simgede vardır.

-Bana para biriminden çok elektrik direğini çağrıştırıyıor.

-Arap motifleriyle süslü bir simge beklerken çapaya benzerliğiyle beni şaşırtmış simgedir. hiç yoktan iyidir diyor

, 10 üzerinden 7.5 veriyoruz.

-Japonca’da kullanılan hiragana alfabesindeki “mo” harfine benzemiş.

-Elle yazmak zor, en azından benim için. Ama finale kalan hilal’e benziyen pi harfi gibi olan şekil hem yazımı kolay hemde göze daha hoş geliyor.

-Eskiden çatılarda bu antenlerden vardı,ama VHF kanalları için değil,UHF kanallarını çeken türdeki antenlere benziyor.Hani o bir zamanlar evlerin çatılarında duran uzun uzun boruların üzerinde duran antenler.

-Yüzde yüz yerli euro simgesi için teşekkürler

-Herkesin dikkat etmediği birşey var Neden TL sadece liranın L si olsa daha mantıklı olmaz mı ? Bakın dolara ,sterline diğer paralara sadece paranın simgesi var. Bence T harfinin olması saçmalık daha evrensel düşünülmeli.

-Google resimlerde armenian dram symbol diye aratınca nedense tl simgesinin 180 derece dönmüş hali çıkıyor. bak şu işe….

-Ne bekliyordunuz anlamadım ki.

Gördüğünüz gibi bu şekilde yorumlar geldi yeni Türk Lirası simgesine. Bunu yazanların kimi dalga geçmek amacıyla yazmış, kimisi ise derin devletin işi olduğunu veya komplo olduğunu düşünerek yazmış. Bunun üstüne diyecek başka birşey yok sanırım. Neyse bitmesine 40 gün kalan bir seo yarışması var. Bari o yazıya da link vereyim, yarışma bitince silerim buradan:)

Biletbayisi ucuz ucak bileti yurtdışı ekonomik

You must be logged in to post a comment.