Bolu Beyi tarafından yazıldı Ocak - 9 - 2011 7 Yorum
webmaster wordpress tema ve dizinler

Değerli bolubeyi.net okurları, geçenlerde webmaster forum sitesinde bir yarışma gördüm ve katılmak istedim. Yarışma, daha önceden de katıldığım  seo yarışması. Bu yarışmada amaç, verilen anahtar kelime ile ilgili makale yazarak Google aramalarında üst sıralara çıkmak. Anahtar kelimemiz: “webmaster wordpress tema ve dizinler“. Daha önceki katıldığım yarışmada yazdığım makalelerde çok mantıklı cümleler kurmamıştım. Sonuçta kurallarda yoktu böyle bir şey. Şimdi de kurallarda böyle bir şey yazmadığı için mantıksız cümlelerle makalemi oluşturacağım. Nasıl olsa webmaster wordpress tema ve dizinler kelime öbeği ile ilgili bir makale yazsam yeterli olacaktır. Bu makaleyi de rastgele yazmayacağım, sonuçta bu bir seo yarışması ve bazı kurallara, tekniklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Verilen anahtar kelimeler olan wordpress, webmaster, tema ve dizinler sözcüklerini belli oranlarda kullanmak gerekmektedir. Aynı zamanda bir kısmını altı çizili ve kalın yazmamız gerekiyor. Bununla beraber; etiket-yazı-başlık uyumluluğunu da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Etiketlere de dikkat ettiğinizde ne demek istediğimiz daha iyi anlayacaksınız. Şimdi bu kelimeleri açıklamadan önce yarışmanın kuralı olan linkleri vereyim sizlere:
wordpress tema
dizin
webmaster forum

Öncelikle “webmaster wordpress tema ve dizinler” kelime öbeği arasında wordpress i açıklayayım. Bu kelime, word ve press kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Blog sitesi açmak istediğinizde wordpress i kullanabilirsiniz. Örneğin ben blogger kullanmaktayım. Çünkü wordpress sitelerin bot saldırısına uğrama ihtimali var. Bu yüzden kendimi riske atmak istemedim ve blogger kullanmayı tercih ettim. Tema zenginliği bakımından wordpress daha zengindir aslında. Daha fazla tema seçeneği vardır ve bu da wordpress kullanımı için büyük bir avantajdır diyebilirim. Belki bir süre sonra bloggerdan vazgeçerek wordpress kullanmaya başlayabilirim, zaman gösterecek.

Gelelim webmaster kelimesine; webmaster, bir sitenin bütün işlerini yürüten kişiye denebilir. Bu işler tasarım, seo, dizinlere kaydetme, tema işleri olabilir. En büyük dizin sitesi bildiğiniz üzere dmoz.org sitesidir. Burada wordpress ve diğer sitelerinizin konularını kaydettirebilirsiniz. Dizin işlemini gerçekleştirmek için dmoz.org’a başvuru yapmanız lazım. Dizinlere kaydetme başvurusu yaptığınızda kesin olarak kabul edilmesini beklemeyin. Eğer beğenmezlerse kabul etmeyebilirler. Bu yüzden ben henüz dizinlere kaydettirmek için başvuruda bulunmadım. Biraz daha yazı birikmesini ve altyapısının sağlamlaşmasını bekliyorum. Bunun için webmaster wordpress tema ve dizinler hakkında yazılar paylaşmaya devam ediyorum. Tabi ben dizine kaydetmek istersem konum bilgisayar ve internet olur. Daha önceden seo teknikleri ile ilgili yazılarımı sitemde paylaşmıştım ve hatırlarsanız dizinler konusunun seo için çok önemli olduğunu da vurgulamıştım. Dizinler ve webmaster ile ilgili yazacaklarım bu kadar.

Sırada tema konusu kaldı. Tema, bir sitenin arka planıdır diyebiliriz. Hiç kullanılmamış bir tema istiyorsanız satın almalısınız. Mesela ben blogger’ın temasını kullandığım için ayrıca bir ücret vermiyorum. Benim kullandığım temayı başka bir sitede de görebilirsiniz. Henüz ben daha görmedim bu temayı, ama illaki kullanan birileri vardır. webmaster wordpress tema ve dizinler konulu yazımın başında wordpress temalarından bahsetmiştim. WordPress, daha fazla tema seçeneği bulunduruyor. Eğer ben de bu kullandığım temadan sıkılırsam, wordpress e geçerek wordpress teması kullanmaya başlayabilirim. Sonuçta sitemin takipçileri de aynı temayı görmekten sıkılabilir. Arada bir renk değişikliği şart!

Böylelikle webmaster wordpress tema ve dizinler konulu yazının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu makalenin çok mantıklı cümlelerden oluşmadığının farkındayım, bu yüzden kusura bakmayın artık. “webmaster wordpress tema ve dizinler” kelime gruplarını bir araya getirerek ancak böyle bir makale yazabildim. Bakalım bu yarışmanın sonucu ne olacak? Sitemin 3-4 aylık olması benim için bir dezavantaj aslında, çünkü yeterli sayıda backlinke sahip değilim. Ayrıca sitemin adresinde webmaster wordpress tema ve dizinler kelime grupları da geçmiyor. Hayırlısı artık…

Yazmayı unuttuğum, seo tekniği olan bir şey daha var. Yazmayı unuttuğum için yapmayı da unuttum aslında. Sitemin meta keyword ve description etiketlerini de değiştirmem gerekiyor. Bu etiketlerde de “webmaster wordpress tema ve dizinler” geçmesi avantaj olacaktır sanırım. Neyse ben şimdi “webmaster wordpress tema ve dizinler” konulu yazımı burada sonlandırayım, şu kodlarda oynama yapayım biraz…

Bugüne kadar 7 yorum yapıldı

 1. bolubeyi dedi ki:

  webmaster wordpress tema ve dizinler, wordpress, webmaster, tema, dizinler. Yarışma gereği biraz yorum yapmak gerekiyor…

 2. webmaster wordpress tema ve dizinler, wordpress, webmaster, tema, dizinler konusu için güzel paylaşım olmuş…

 3. Anonymous dedi ki:

  ne bu yaaaaa

 4. bolubeyi dedi ki:

  webmaster wordpress tema ve dizinler kelimeleri bulunan yorum yapmak gerekiyor seo gereği..

 5. Murat Demir dedi ki:

  Başarılar yarışmada hocam.

 6. webmaster forumu dedi ki:

  Seo yarışmasına göz atmanız gerekmektedir ! http://forum.sibersahne.org/showthread.php?tid=315 . Sibersahne 1. makale seo yarışması yüksek ödüllerle başlamıştır.Katılım son olarak 25 şubattır.

You must be logged in to post a comment.