Bolu Beyi tarafından yazıldı Şubat - 11 - 2011 0 Yorum

Geçen sene yanılmıyorsam bir dergide bulmuştum Turgut Özal’ın konuşmasını. Okuduğumda halka hitap edişinin çok samimi olduğunu hissettim ve hoşuma gitti. İşin ilginç tarafı, Turgut Özal’ın  bu konuşması internette yok. Bari ben yayımlayayım ve sizlerle paylaşayım dedim:

Sevgili vatandaşlarım! Hepinizi en samimi hislerimle kucaklıyorum! Bu pazar sandığa gideceğiz, bizi 5 yıl daha yönetecek ekibi seçeceğiz. Allah hayırlısını nasip eylesin. İki dönemdir bize verdiğiniz görevi layıkı vechiyle ifa etmeye gayret gösterdik. Türkiye’yi şantiyeye çevirdik. Birçok tabuyu yıktık; daha yıkacağımız tabular, atacağımız ciddi adımlar var. Bizi iktidara getirdiğiniz dakikadan beri geceli gündüzlü çalışıyoruz, ülkemizi en mutlu ve müreffeh ülkeler seviyesine getirmek için çırpınıyoruz. Başlattığımız işler şimdiye kadarki bir çok iktidarın hayal bile edemedikleri muazzam projelerdir. Ben ve arkadaşlarım, Türkiye’nin 70 yıldan beri kanayan yaralarını tedavi etmek aşkıyla yola çıktık. Allah’ımıza şükürler olsun ki, 20 sene muhtaç Türkiye’den ihracatta patlama yapan bir Türkiye’ye ulaştık. Hamdolsun, hamdolsun, hamdolsun!

Sevgili vatandaşlarım! Bu Pazar sandık başına gideceksiniz. Sizden, başlattığımız büyük projeleri tamamlayabilmek; daha cesur adımlar atabilmek için bir 5 yıl daha istiyoruz. Türkiye’yi yeni maceralara sürüklemeyeceğinize, bize olan inancınızı sürdüreceğinize gönülden inanıyorum. Bakınız! Dünya Türkiye’deki büyük değişimi konuşuyor, yabancı dergiler hepimizin ortak başarılarını kapaklarına taşıyorlar. Birçok ülke başlattığımız değişimi model alıyor, yaşanan istikrarı yerinde incelemek için adamlarını gönderiyor. Türkiye’yi tarihteki ihtişamlı günlerin de ötesine ulaştırmaya azmettik. Sizler de yarın sandık başına gittiğinizde bunları tek tek hatırlayarak oylarınızı verin. İstikrarın, güven ortamının, huzurun, gelişen ve büyüyen Türkiye’nin mi yanında olacaksınız; yoksa 70’li yılların karanlık Türkiye’sinin mi? Sağduyulu vatandaşlarım olarak size güvenim tamdır. Allah’a emanet olunuz…
(Allah rahmet eylesin…)

You must be logged in to post a comment.