Bolu Beyi tarafından yazıldı Aralık - 21 - 2015 0 Yorum

Botolinum toksini adı verilen ve yılan zehiri olarak bilinmesine rağmen tıbbi terimiyle clostridium botulinum isimli bakterinin salgıladığı toksindir. Bu toksinin laboratuvar ortamlarında saflaştırılmasıyla proteine çevrilmesi

Kup kamagra jelly bez recepty

, botoks adı verilen uygulamanın maddesini oluşturmaktadır. Bu maddenin iğneler yardımıyla yüzün alt tabakası olan dermin bölümüne ulaştırılması ve böylece buradaki sinirleri kısa süreli zaman dilimlerinde etkisiz bırakmasıyla, bazı etkiler anında görülmektedir.

Ağrı yapmayan bu yöntemin cilt gençleştirilmede kullanılmasıyla, kırışıklıkların pürüzsüz bir şekilde açıldığını görmekteyiz. Bu etki, botoks uygulamalarının hemen ardından ciltte hissedilir bir biçimde görülmüştür. Ciltteki yaştan, güneşten veya sigara, alkol gibi zararlı bağımlılıklardan meydana gelen cilt kırışıklıklarını, çizgilerini ve yaşlanma belirtilerini başarılı bir şekilde yok eden botoks yöntemi sayesinde bulunduğunuz yaştan daha genç görünebilirsiniz.

BOTOKS HANGİ ETKİLERİ YAPAR?
Ciltteki kırışıklıkları gidermenin yanında, migren ve terleme tedavisi için de botoks işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca sinirlerle bağlantıları kesmesi sebebiyle kaslardaki ağrıları da gideren ve nörolojik kas ağrılarını geçiren en etkili yöntem olarak botoks uygulamaları kullanılmaktadır. Serebral palsi, multiple skleroz veya felç gibi nörolojik hastalarla savaşırken, bunların etkilerini azaltmak amacıyla botoks işlemlerini tercih edebilirsiniz.

TERLEME İÇİN BOTOKS TEDAVİSİ NEDİR?
Ter bezlerinin normalden fazla çalışmasıyla koltuk altı, avuç içi veya ayak tabanında meydana gelen olağan dışı terlemelerin tedavisinde, lokal anestezi uygulandıktan sonra botoks hareketleri yapılmaktadır. Deri içindeki alanlara enjekte edilerek terlemeyi düzenleyen sinir uçlarına etki eden botoks malzemeleri sayesinde, bu probleminize çözüm bulunmaktadır.

BOTOKS YAN ETKİ YAPAR MI?
Uygun dozlarda verildiğinde ve işinde uzman olan eğitimli kişiler tarafından yapıldığında, botoks uygulamalarının kalıcı bir yan etkisinin olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle hassas bölgelerde aşırı dozda botoks maddesi verilmezse, yan etki görülse dahi bunlar kesinlikle kısa süre içerisinde iyileşecektir. Yan etki görülmemesi amacıyla botoks uygulamasının mutlaka bir uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Botox alanında lisanslı olan hekim grupları, estetik plastik cerrahlar ve dermatologlardır. Diş hekimleri de diş sıkma (bruksizm) tedavisi alanında botoks uygulayabilirler. İstanbul Estetik Merkezleri botoks uygulamaları konusunda farklı alternatifler sunmaktadırlar.

BOTOKS FİYATLARI NEYE GÖRE FARKLILIK GÖSTERİR?

Botoks uygulaması da diğer ameliyatsız medikal estetik uygulamalarda olduğu gibi fiyat olarak merkezden merkeze doktordan doktora farklılık gösterebilmektedir. Botoks fiyatları uygulamanın yapıldığı bölgeye bağlı olarak değişir. Çünkü kullanılacak botox ilacı miktarı bölgenin alanına göre artabilir ya da azalabilir. İşlemde kullanılacak botox malzemesinin kalitesi de botoks fiyatları bağlamında önemlidir. Ülkemizde kullanılan botoks (botulinum toksini) ilacı markaları : Botox®, Dysport ve Merz firmaları tarafından üretilen farklı BotulinumToxin türevleridir.

You must be logged in to post a comment.