Bolu Beyi tarafından yazıldı Temmuz - 6 - 2011 3 Yorum

Her şey kuzenimin beni gece 12-1 arası olacak halısaha maçına çağırmasıyla başlamıştı. Ertesi gün sabahın köründe staja gidecektim fakat aylardır maç yapmadığım için ve artan kilolar sebebiyle maça gelirim dedim. Tabi maç için evde uygun kıyafetler bulmam gerekti. Önce Fenerbahçe formamı aradım uzun bir süre. Bulamayınca dolapta dürülü bir şekilde duran Milan forması gözüme çarptı. Her ne kadar şimdi Real Madrid’te oynasa da Milan’ın unutulmaz futbolcuları arasında yer edinmiş ve benim en sevdiğim futbolcu olan Kaka’nın formasıydı. Formayı üstüme geçirdim, evden çıktım ve…

Kuzenimin evine doğru yürümeye başladım. Biraz hızlı yürüyerek önümdeki kişileri geride bıraktıkça arkamdan kısık seste gülme sesleri duydum. Ne için güldüklerini tahmin edebiliyordum. Kaka’nın futbolcu olduğunu bilmeyen bayanlar gülüyordu daha çok(haklı olarak:)). Ben aldırış etmeden yürümeye devam ediyordum ve kaldırımlar yapıldığı için caddenin kenarından yürüyordum. Yanımdan geçen arabadan bir el sallaması gördüm akabinde “Kanka na’ber?” sesi duydum. Önce bunu “kanka na’ber?” olarak anladım ama jeton geç düştü. Adam bana “Kaka na’ber?” diyormuş:) Dün başımdan böyle bir olay geçti.

Kaka’nın ismine açıklık getireyim biraz. Bu adamın asıl ismi biraz uzun ama: “Ricardo Izecson Dos Santos Leite Kaka”. Küçük kardeşi “Ricardo” diyemeyip “Caca” diyormuş. Sonra da adı “Kaka” olarak kalmış. Tabi burada insanın aklına ister istemez şöyle bir soru geliyor: “Izecson Dos Santos Leite isimlerini de mi söyleyemiyordu

http://sv-edesheim.de/db/kaufen/index.html%3Fp=3125.html

, nereden çıktı bu Kaka?” Neyse artık olan olmuş. Ben de bir daha üstüme o formayı geçirip sokakta yürümeyeceğim zaten. İsmi biraz garip olsa da hala en sevdiğim futbolcu o. Bir gün Boluspor’da oynaması dileğiyle…:)

Bugüne kadar 3 yorum yapıldı

 1. Şeref AKYÜZ dedi ki:

  Bence kızlar iş atmış. Sokakta dolaşan bir sürü kaka formalı insan var. Başlarına böyle bir olayın geldiğini duymadım daha önce ;)))

 2. bolubeyi dedi ki:

  Doğru iş atmış olabilirler ama ben yüz vermedim:D

 3. ay blog dedi ki:

  çok güzeldir kaka forması
  hele sokakta dolaşmak ayrı bir güzeldir

You must be logged in to post a comment.