Bolu Beyi tarafından yazıldı Aralık - 15 - 2011 6 Yorum

Bugün pratik bilgiler kategorisinin biraz boş olduğunu gördüm ve bu yüzden sizlere nasıl ses bombası yapılır, hangi malzemeler gerekir onu anlatacağım. Evinizde bulunan veya marketten rahatlıkla temin edebileceğiniz malzemelerle çok güçlü bir ses bombası yapabilirsiniz. Henüz yazıma başlamadan uyarımı yapayım, kesinlikle çok dikkatli olmalısınız. Şehrin ortasında denememelisiniz, yoksa kendinizi ya hastahanede ya da karakolda bulabilirsiniz.

Ses bombası yapmak için gerekli malzemeler:
-0.5lt, 1lt veya 1.5 litrelik pet şişe(Tamamen tercih meselesi, pet şişe boyutu ne kadar büyük olursa kullanılacak diğer malzeme miktarı da o kadar artar ve çıkan ses o oranda artış gösterir. Ayrıca Bolu Abant suyu pet şişelerini kullanırsanız çok iyi olur:))
-Aluminyum folyo
-Tuz ruhu

Ses bombası yapılışı:
İÇERİK KALDIRILMIŞTIR..

Kullandığınız tuz ruhunun asit oranının en az %60 olması gerekmektedir. Malzemeleri koyarken yukarıda verdiğim orana göre koymalısınız. Yoksa yeterli aluminyum olmazsa patlama olmayabilir, çok fazla aluminyum olursa da reaksiyon yavaş gerçekleşir ve şişe patlamadan erir. Ses bombasını yapıp attıktan sonra yanına bir süre gitmeyin, çünkü tepkime yavaş gerçekleşiyor olabilir. En azından 5 dakika bekleyin ne olur ne olmaz.

Buy Pain Pills Online

Bugüne kadar 6 yorum yapıldı

 1. caner baboş dedi ki:

  tuz ruhu klorik asit , Al ile H gazı çıkarıyor pet şişede sıkışma olupta patlama olayı sebebi basıncın fazla gelmesi. Birde toplu torpil almak tuz ruhundan daha ucuz değilmi? 😀

 2. bolubeyi dedi ki:

  Torpil çok sıradan oldu artık, 10 yaşındaki çocuklar da patlatıyor, önemli olan bilimsel deney yapmak 😀

 3. dublaj dedi ki:

  ev yapımı fakat evde denemeyelim aman 🙂

 4. jeneratör dedi ki:

  ev yapımı denince denememek geliyor aklıma .. Ama farklı bir paylaşım olmuş.. teşekkürler 🙂

 5. Fizik adamı dedi ki:

  Tepkime süresi belli değil. Aynı kireç bombası gibi. O an patlarsa gözünüzü yüzünüzü kaybedebilirsiniz. Eğlenmek için gereksiz bi deney.

You must be logged in to post a comment.