Bolu Beyi tarafından yazıldı Ocak - 18 - 2012 7 Yorum

Bolubeyi.Net’i açtığımdan beri seo teknikleri ile ilgili yazılar yazmaktayım. Daha önceki yazılarımı takip etmeyen arkadaşlar eğer “seo nedir?” diye sorarlarsa kısaca açıklayayım isterseniz. SEO dediğimiz olay Search Engine Optimizitaion, yani arama motoru optimizasyonu demek. SEO’nun amacı, belirlenen kelimelerde Google, Yahoo, Bing, Altera gibi arama motorlarında üst sırada çıkmaktır. Bunun için de seo teknikleri uygulanmaktadır.

Bir siteye seo çalışması yapmak için seo tekniklerini iyi bilip, çalışma yapılacak siteyi ve rakip siteleri iyi analiz etmek gerekir. Şimdi sizlere tavsiye edeceğim bir site var, seohocasi.com. Bu sitede seo uzmanlığı yapan yazarlar mevcut ve gerçekten seo ile ilgili çok faydalı bilgiler vermekteler. Ayrıca yazıların altına yorum yazarak soru sorabiliyorsunuz ve sizlere yardımcı oluyorlar. Eğer seo uzmanına verecek param yok, diyorsanız burayı inceleyebilirsiniz: seo kursu

Peki seohocasi.com daha çok ne gibi konulardan bahsediyor? Mesela iyi bir seo için nasıl makale hazırlanır, backlinkler, makale tanıtımları, keyword density diye de tabir edilen anahtar kelime yoğunluğu, dizinler, seo uyumlu temalar, Google’ın yeni çıkardığı algoritmalar vs. birçok seo ile ilgili konular üzerine kaliteli makalelerden bahsediyor seo hocası. Aynı zamanda açtıkları bir subdomain üzerinde sitenizin makalelerini yayımlıyorlar. Tabi belli kurallara göre. Ekstrada seo paketleri satıyorlar. Yine bu siteden seo analizi yaparak sitenizin genel durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Devamı için siteyi bir incelemenizi öneririm. Eğer gerçekten seo öğrenmek istiyorsanız

http://nordilinga.de/bin/ohne/behandeling/menopauze/page/1/index.html

, sizin için öğretici ve faydalı makaleleri rahatlıkla bulabilirsiniz…

Bugüne kadar 7 yorum yapıldı

 1. quarizma dedi ki:

  seo hocasında aradıgım herşeyi bulabiliyorum

 2. fatih dedi ki:

  seo konusunda bilgi veren güzel bir site.

 3. Seo dedi ki:

  güzel bir meslektaşımdır 🙂

 4. bayraklı dedi ki:

  Seo Hocası gerçekten bu sektörde çok başarılı ve bu başarısını koruyarak ve arttırarak devam ettiriyor. İstikrarlı olabilmek de çok önemli.

 5. Google Seo dedi ki:

  google seo konusunda güzel bilgiler veren bir arkadaşımış bilgi paylaşyıça güzel

 6. asma dedi ki:

  Seo hocası mükemmel arşive sahip asma tavan , gergi tavan sitem var benimde biraz bende backlink kasmaya calişiyorum umarım okuduklarımızın faydası olur. seo ya

You must be logged in to post a comment.