Bolu Beyi tarafından yazıldı Ocak - 15 - 2016 0 Yorum

Dudak dolgusu dudaklarda görülen estetik kayıpları yerine koymak ve isteğe bağlı olarak dudak duruunu revize etmek amacı ile yapılır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu dudaklara dolgu malzemesi doldurularak yapılmaktadır. Bu işlem için dudaklar ve dudakları tutan bölgeler uyuşturulur. Uyuşturulan dudaklarda uygulama yapılabilir. Dudaklarda önceden yapılan tasarımın uygulanması için tasarıma göre uygulama rotası belirlenmiştir ve bu rotaya göre dudaklara enjeksiyon ile girilerek dolgu maddesi verilir. Dudak Dolgusu malzemesi yerleştirildikçe enjeksiyon en uç noktadan dışarı doğru çekilir ve iğne hattı boyunda dolgu dengeleri şekilde verilir.

Daha dolgun ve kavisli olması istenen noktalarda 2. Bir batım ile şekil ayarlaması yapılarak enjeksiyon yapılır.

Bu şekilde dudaklar kalınlaştırılır, orantılanır ve dudak çizgisi yapılır.

Dudak Dolgusunda Kullanılan Malzeme Nedir?

Dudak dolgusunda kullanılan dolgu maddesi, dermal dolgularda kullanılan dolgu malzemesidir. Bu malzeme içeriğinde hyaluronik asit ve şeker bulunmaktadır. Bu maddeler insana yabancı olan maddeler değidir. Dokularımız arasında doğal olarak buluan ve genç hücreler için gerekli olan hyaluronik asit deri altı ve dudaklara verildiğinde su tutma ve emilirken kollajen üretimini arttırma özelliğine sahiptir. Bu şekilde dudak dolgusu ve dermal dolgularda hacim verme, orantılama ve hacimin doğal şekil alması kolaylaşır.

İlgili Arama Kelimeleri : Dudak Dolgusu Fiyat

Bunun yanı sıra hyaluronik asit içerikli su tutma özelliği olan dokularla uyumlu olan dolgu maddelerinin dudak ve ciltte istenen sonuçlara göre kullanılması için çeşitleri vardır. Bu çeşitler, 3, 4, volume gibi isimler ile adlandırılarak sınıflandırılmıştır.

Bu dolgu maddelerinden bazıları hacim verme, etli bir görüntü yaratma, şekil destekleme gibi işlemlerde başarılı iken bazıları ise dudak çizgisi, ince hatların ön plana çıkartılması gibi etkilerde başarılıdır.

Bu nedenle dudaklarda tasarlanan her görüntü uygun dolgu malzemesi seçilerek malzemelerin kombinlenmesi ile kolayca uygulanabilir.

Bu şekilde sadece dudak kontürü isteyn bir kişide de dudak şekli ve büyüklüğü ile oynamadan sadece dudak çizgisi yapılabilir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dudak dolgusu ömür boyu kalıcı değildir. Yapılan işlemin kalıcılık süresi her dudakda farklı olsa da ortalama 6 aydır.

Dudak Dolgusunun Kalıcı Olmaması Avantaj mıdır?

Elbette. Bu şekilde alerji riski ortadan kaldırılır, farklı şekil ve boyutların denenmesi için fırsat yaratılır.

Detaylı Bilgi İçin : Ankara Yüz Dolgusu

Köp Cialis Receptfritt

You must be logged in to post a comment.