Bolu Beyi tarafından yazıldı Mayıs - 13 - 2015 0 Yorum

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI NEDİR ?

Meme küçültme ameliyatı, sarkan,orantısız olan, vücut ölçülerine göre çok büyük duran, estetik görünmeyen ve sağlık problemleri yaratan memenin küçültülmesi işlemidir. Tek çözümü cerrahi işlemdir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI İÇİN EN UYGUN HASTA ADAYLARI HANGİ PROBLEMLERİ YAŞAR ?

-İki meme arasında orantısızlık
-Vücut ölçülerine göre fazla büyük meme yapısı
-Büyük meme sebebiyle sarkmış ve şekli bozulmuş göğüsler
-Büyük göğüsü taşıyamamaktan doğan sağlık problemleri ( sırt,boyun ağrısı )

Gibi problemeleri yaşayan ve artık estetik bir görüntüye kavuşmak isteyen hastalar en uygun meme küçültme ameliyatı adaylarıdır diyebiliriz.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI NASIL YAPILIR ?

Göğüs küçültme ameliyatı, anestezi ile başlayan ve fazla deri, meme dokusunun alınmasıyla devam eden ve sizi orantılı, daha küçük göğüslere kavuşturan aşama ile son bulan bir ameliyattır. Aşamalara göz atacak olursak;
-Öncelikle hastaya genel anestezi uygulanır ve hasta uyutulur. Bu şekilde hasta ameliyat sırasında hiç bir şey hissetmez (acı, ağrı vs..)

-İkinci olarak fazla meme dokusu ve fazla deri alınır, göğüs ucu yukarı taşınır.
-Meme şekillendirilir.
-Kesiler dikilir ve ameliyat sonlandırılır.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATINDA GÖĞÜSÜN NE KADAR KÜÇÜLTÜLECEĞİ NASIL BELİRLENİR ?

Göğüs küçültme ameliyatında, var olan memenin ne derecede küçültüleceği nasıl bir şekil alacağı, meme ucunun hangi seviyede olacağı, cerrah tarafından yapılan muayneden sonra belirlenir. Boyutların ve şekillerin karar verilmesi cerrah tarafından olur. Çünkü hastanın taşıyabileceği ve estetik duracak en iyi göğüs boyutu ve tipini alanında uzmanlaşmış cerrah daha iyi tahlil eder ve olası olumsuz durumların önüne geçilmiş olur bu sayede.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI NE KADAR SÜREDE YAPILIR ?
Göğüs küçültme ameliyatı, hastanın ameliyata hazırlanması, ameliyatın gerçekleştirilmesi ve sonlandırılması ile toplamda 2 -3 saat sürmektedir.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATINDAN SONRA HASTANEDE KALMAK GEREKİR Mİ ?

Göğüs küçültme ameliyatından sonra, hastanın durumuna göre hastanede istirahat etme zamanı belirlenir. Bu süre bazen 1 gün bazı durumlarda da 2- 3 gün olabilir. Bu şekilde söz konusu olabilecek risklerin önlemi alınmış olur ve hasta rahatlıkla günlük yaşantısına devam ettirilir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASI NELER YAPILMALI ?

Meme küçültme ameliyatı sonrası, doktorun belirlediği aralıklarla kontrole gidilmeli, yara pansumanı yapılmalı, ameliyat bölgesi korunmalı.

Etiketler : Meme Estetiği İzmir

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SIRASINDA BİRŞEY HİSSEDİLİR Mİ ?

Meme küçültme ameliyatı cerrahi bir işlemdir yani operasyon anestezi sonrası başlar. Bu şekilde hasta operasyon sırasında uyur, uıyuşur ve hiçbirşey hissetmez.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASINDA NE GİBİ DEĞİŞİMLER MEYDANA GELİR ?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında vücut estetiğiniz daha iyi bir durum alarak değişmiş olur ve fiziksel, sağlık problemleri şikayetlerinizde günden güne azalma gözlemlersiniz. Tüm bunların sonucunda bazı değişimler de söz konusu olabilir. Örneğin;
-Meme ucunda pigment değişimi,
-Süt kanallarının hasar görmesi sonucu memenin emzirme işlevini yerine getirememesi.

-Göğüs ucundaki derinin bir süre dökülme göstermesi gibi değişimler söz konuus olabilir. Bu değişimlerin meydana gelip gelmemesi meme küçültme ameliyatı için ne kadar uygun bir aday olduğunuzla ve cerrahın tecrübesiyle orantılır.

Tüm bunların yanı sıra yeni ve daha estetik bir görünümle meme küçültme ameliyatından sonra hastada duruş farklılığı meydana gelir.Operasyonun uygulandığı hasta artık daha öz güvenli ve dik durmaya başlar.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI FİYATLARI NELERDİR ?
Meme küçültme ameliyatı fiyatları, yapılan hasta muaynesine göre değerlendirilir. Fiyatlar hakkında kesin birşey söylemek pek mümkün değildir. Çünkü, göğüs dokusunun ne derecede şekilleneceği operasyon sonra hastanede kalma süreci ve meme küçültme sürecine dahil olan herşey fiyatları etkiler.

Devamını Oku : İzmir Estetik Cerrah

You must be logged in to post a comment.