Bolu Beyi tarafından yazıldı Ocak - 15 - 2016 0 Yorum

Akne Nedir?

Akne, genellikle ergenlik döneminde oluşan bir sivilce problemidir. Akneler, iltihaplı ya da iltihapsız olarak görülür ve kırmızımsı ya da kırmızı üzerine beyaz iltihap görüntüsü olan problemlerdir.

Aknelerin Oluşum Sebepleri Nelerdir?

Bu problemler, ergenlikte yaşandığı gibi hormonal değişim ve dengesizlik dönemlerinde de yaşanabilir. Yani hamilelik, doğum gibi dönemlerdir. Bunun yanı sıra akneler, aşırı yağlı yiyecekler tüketilmesi ve baharatlı yiyteceklere vücudun reaksiyon göstermesi gibi sebeplerle de oluşmaktadır.

Lazer ile Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer ile akne tedavisi, lazer cihazı ile aknelerin lazer ışınına maruz bırakılması şeklinde uygulanır. Bu tedavide akneler kurutulur ve iz bırakmadan tedavi edilir.

Akne izi tedavisi ile yine yanı etki mekanizması ile ısı kullanılarak yapılır. Bu ısı hasta tarafından yanma olarak hissedilmez daha çok bir lastik acısı şeklinde hissedilir. Fakat lokal anestezi kremleri yardımı ile oalsı acılar engellenir ve işlemler acısız, ağrısız şekilde kısa sürede tamamlanır.

Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Lazer ile akne ve akne izi tedavisi için seans sayısı ciltteki aktif akne problemlerine göre belirlenir. Aktif akne problemi ve önceden yaşanan akne problemlerinin oluşturduğu izler için uygulanan bu tedavide ortalama bir problem için 4 – 5 seans işlem yapılabilir. Daha derin ve yoğun akne problemleri için ise seans sayısı artar.

 

Lazer ile Yapılan Tedavilere Kombine Edilenbilecek Bir Akne ve Akne İzi Tedavisi Var mıdır?

Lazer ile yapılan tedavilere kombine edilebilecek bazı tedaviler şunlardır,

– Kimyasal peeling
– Mezoterapi
– Enzim peeling
– Bitkisel peeling

Akneli Bir Cildin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Akneli bir cildin bakımı, doğru ürünler seçmekle başlar. Doğru ürün ise cilt tipinize uygun olan akneye yatkın ciltler için üretilen üürnlerdir. Akneli ve akneye yatkın olan kişiler cildini her gün düzenli temizlemeli ve yağdan, kirden, makyajdan arındırmalıdır.

Lazer ile Akne ve İzi Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Lazerle akne tedavisi, sağlık durumunda ve hormonal değişimlerinde aktif dönemlerde olmnayan kişilere uygulanabilir. Yani, gebe olmayan, bebek emzirme sürecinde olmayan, ergenlik üzerinden belli bir süre geçmiş kişilerde uygulanabilir.

Regl Dönemlerinde Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi Uygulanabilir mi?

Regl dönemleri kadınalrın hormonal olarark değişiklik yaşadığı gönemlerdir. Bu dönemlerde kadınalrın acı eşiği düşük olmaktadır. Buna ek olarak rengl dönemlerinde deri acının yanı sıra diğer etkilere de duyarlı olmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca regl sürecinde ve reglden 2 gün önce ve sonra işlem yapılması önerilmez.

Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi Fiyatları Nedir?

Lazerle akne tedavisi fiyatları için fiyatları etkileyen unsurlar söz konusudur. Bu unsurlar var olan problemin derecesidir. Bu nedenle belli olan seans fiyatları değişebilir. Detaylı bilgi ve fiyatlar için randevy alarak muayene olabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment.