Bolu Beyi tarafından yazıldı Ocak - 23 - 2011 4 Yorum

Geçenlerde bir haber okudum ve ağlasam mı gülsem mi karar veremedim. Millet olarak çok aciz bir durum içerisinde olduğumuzu fark ettim. Geçtiğimiz ayda bir üniversite öğrencisi(Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi) camiye gidiyor ve çıkışta yanına resimden de görüldüğü üzere nur yüzlü bir şahıs yaklaşıyor. Kendisini Hızır a.s. olarak tanıtan şahıs: “Biz iyi insanlara görünürüz, senin bir adağın var ve onu yapmamışsın.” diyor ve bir kaç da dini hikayeler anlatıyor. Nur yüzlü şahıs da baktı ki genç saf, hemen: “Sen istersen parayı(1000 TL) bana ver, ben senin yerine keserim diyor.” Üniversite öğrencisi olan C.Y. de cebinden çıkarıyor 590 TL’yi ve adama veriyor. Laptop da cabası… Olay bununla da sınırlı kalmıyor.
Nur yüzlü şahıs, gence: “Senin gönlün çok geniş, seni Hz. İlyas a.s. ile de tanıştırayım. Evdeki altınları ve paraları al, Ulus Heykeli’nin önüne gel.” diyor. Genç de gidiyor eve ve 410 TL ile annesinin altın kol saatini alarak diğer nur yüzlü şahıs olan Hz. İlyas a.s.’a veriyor. Tüm bunlardan sonra da annesine ve babasına övünerek anlatıyor bu olanları. Allahtan ailesi saf değil de polise şikayet ediyor.

Adamlar zaten sabıkalıymış bu konuda. Daha önce de bu tür haberler duymuştum ama bu seferki kurbanın üniversite öğrencisi olması ve babasının millet vekili olması beni şok etti. Yani hem ailesi hem kendisi eğitimli olmasına rağmen düştüğü durum içler acısı. Bizim ülkemizde gerçekten din sömürülüyor fakat bu kadarı da olmaz. Daha önceden de kendisini peygamber ilan edip para toplayanlar olmuştu. Kimisi Hz. İsa oluyor, kimisi ile Hızır a.s. Hadi kendini peygamber ilan edenler şerefsizin önde gideni de sen niye bu kadar safsın! Hızır a.s.’ın gerçek hayatta insanların karşısına çıktığını duydum, ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır bilmem. Anlatılan veya yazılanlara göre Hızır a.s. insanlara yardım ediyor. Farz edelim ki bu doğru, peki peygamberin para istediği nerede görülmüş? Hele ki peygamberin Ulus Heykeli’nde randevu verdiği nerede görülmüş? Ha bir de aynı kişi, başka bir nur yüzlü şahsı daha tanıştırıyor gençle, o da Hz. İdris a.s. Onun fotoğrafını bulamadım, şimdilik bu mübareklere bakın yeterli. Bu arada bu mübarekler polis tarafından yakalandıktan sonra serbest bırakılmış. Bir gün sizin de karşınıza çıkabilirler, dikkatli olun ve paranızı kaptırmayın:D İlkinde inanırsanız bile Ulus Heykeli gibi bir yere randevu veriyorsa şüphe duyun:D Görüşmek üzere…

İPİNİ KOPARAN PEYGAMBER OLUYOR!

Bugüne kadar 4 yorum yapıldı

  1. bolubeyi dedi ki:

    Bu arada bu yazıyı peygamberler şehri olan Şanlıurfa'ya giderken otobüste yazdım ve yayınladım:)

  2. ali kaya dedi ki:

    akıcı bir yazıydı 🙂

  3. bolubeyi dedi ki:

    Teşekkürler:)

You must be logged in to post a comment.