Bolu Beyi tarafından yazıldı Kasım - 28 - 2011 3 Yorum
Bugün internette nasıl para kazanılır onu anlatacağım. Çok farklı alanlarda internetten az ya da çok para kazanabilirsiniz. Bazı işler için belli bir sermayeye gerek duyulsa da, bazı işlerde hiçbir sermayeye ihtiyaç duymadan para kazanabilirsiniz. Kendi web siteniz üzerinden, sosyal medya üzerinden, başka sitelerdeki anketleri doldurarak, forum sitelerinde konu açarak, blog sitelerinde makale yazarak vs. vs. para kazanabilirsiniz. Kimi insanlar ev geçimini tamamen internetten kazandığı parayla sağlıyor, kimi insanlar(öğrenciler) cep harçlığı çıkartıyor internetten iş sayesinde.

Öncelikle kendiniz bir web sitesi açarak bol miktarda özgün içerik girerek ziyaretçi toplayabilirsiniz. Ziyaretçi sayınız belli bir hite ulaştığında sitenize reklamalabilirsiniz. Reklamın yanı sıra, aylık veya 3 aylık belli bir miktar para karşılığında link satabilirsiniz. 

Sosyal medya üzerinden de ciddi paralar kazanmanız mümkün. Özellikle Türkiye’de de çok fazla kullanıcısı olan Facebook.com üzerinden sayfa ve gruplar sayesinde başka sitelerin veya sayfaların reklamını yaparak cebinize hatrı sayılır miktarda paralar girebilir. Eğer siz de Facebook kullanıyorsanız dikkatinizi çekmiştir,özellikle 50 bin kişi üzerinde beğeni sayısına sahip sayfalar, başka sayfaların reklamını yapıyorlar. Bunun karşılığında belli bir ücret alıyorlar reklamı yapılan sayfa sahiplerinden.
İnternette sadece anket doldurmaya yönelik siteler de mevcut. Bu sitelere de girip anket doldurduğunuzda para kazanabiliyorsunuz. Anket üzerine açılan siteleri tahmin edeceğiniz üzere, kişiler değil, araştırma şirketleri açıyor daha çok. Böylelikle kapı kapı dolaşarak anketörler aracılığıyla anket doldurmaya ihtiyaç kalmıyor. Anket doldur, para kazan…. Bu arada anket expert kitabını buradan indirebilirsiniz: anket expert kitabı

Özellikle yeni açılan forum siteleri sahipleri de bol miktarda konu açmakta zorlanıyorlar. Bu yüzden 100 konu karşılığı 1000 konu karşılığı vs. belli birmiktar ücret ödüyorlar. Eğer forum sitelerinde vakit geçirdiyseniz daha önceden, alıntı yazı sayısı çok fazladır. Bu yüzden konu açmak çok zor olmayacaktır. Bazı siteler sırf video, resim upload üzerine kurulu olduğu için, dailymotion, youtube gibi video sitelerinden bulduğunuz videoları da uploadederek para kazanabilirsiniz.

Bazı blogyazarları, yoğun oldukları zaman bloglarına içerik giremiyorlar. Bloglarını güncel tutmak için de başka insanlara makale yazdırıyorlar ve her makale karşılığı belli bir miktar para ödüyorlar. Eğer sizin de belli bir uzmanlık alanınız varsa veya ilgi duyduğunuz konular varsa

, siz de o konular üzerinemakale yazarak para kazanabilirsiniz.


İnternetten para kazanmanın yolu gördüğünüz üzere çok fazla. Vaktim var, oturduğum yerdenpara kazanayım diyorsanız, siz de bu belirttiğim yöntemlerden birini veya daha fazlasını kullanarak internetten para kazanabilirsiniz. Muhakkak aklıma gelmeyen başka yolları da vardır, ilginiz varsa araştırıp diğer yolları da öğrenerek, size uygun olan yöntemle bu işleri yapabilirsiniz. 

Bugüne kadar 3 yorum yapıldı

  1. engin dedi ki:

    gerçekten güzel makale admin teşekkürler

  2. balçova dedi ki:

    İnternet üzerinden para kazanma yöntemleri arasına PTC sitelerini de ekleyebilir yalnız sağlam ve güvenilir olan ptc siteleri ile çalışmak gerekli yoksa boşuna zamanınızı harcarsınız ona dikkat etmek çok önemli.

  3. Serkan dedi ki:

    Bu ortamda rekabet en üst seviyede olduğu için internetten para kazanmak gerçekten zor, fakat iyi bir plan ve düzenli çalışma ile orta vadede mümkün olabilir. Örneğin blog yazmak iyi bir yatırım olabilir ama sürekli güncel içerik hazırlamak, SEO ve tanıtım çalışmaları ve backlink denen zırvalık ile başa çıkmak ayrıca emek istiyor.

You must be logged in to post a comment.