Bolu Beyi tarafından yazıldı Şubat - 7 - 2012 1 Yorum

Daha önce, “internet sitesi açmak için 5 neden” adı altında bir makale yazmıştım ve internet sitesi açmanın avantajlarından, güzelliklerinden bahsetmiştim. Buradan makaleye ulaşabilirsiniz: İnternet sitesi açmak için 5 neden Şimdi ise internet sitesi açmanın dezavantajlarından bahsedeceğim. Dilerseniz yine maddeler halinde gidelim:

 

 

1- Güncelleme Problemi

Google, Yahoo gibi arama motorları sitelerin güncelleme sıklığına dikkat ederler. Eğer sitenizle her gün ilgilenebiliyorsanız ve vakit ayırabiliyorsanız çok iyi, fakat sürekli olarak internet sitenize vakit ayıramıyorsanız, güncel tutamıyorsanız, bu durum arama motorlarında geriye düşmek anlamına geliyor. Mesela sitenize her gün veya 2 günde bir içerik ekliyorsunuz düzenli olarak, fakat bir işiniz çıktı ve 1 ay boyunca içerik ekleyemediniz. İşte durum böyle olunca arama motorlarında gerileyerek ziyaretçi sayınızda düşüş olabiliyor. Hitiniz düşünce de eğer sitenize bağımlı biriyseniz üzülebiliyorsunuz.

2- Çekememezlik ve Saldırılar

Bir site açtınız ve harika gidiyorsunuz, ziyaretçi sayınız sürekli artıyor, sitenizin kalitesi yükseliyor, siteniz internette birçok kişi tarafından tanınıyor. Hal böyle olunca çekemeyenler olabiliyor. Muhakkak sizin açtığınız sitenin içeriğiyle ilgili bir sürü site mevcuttur. Doğal olarak o site sahipleriyle rakip oluyorsunuz. İşte durum böyle olunca sizin sitenize saldırı yapanlar da çıkabiliyor. Saldırı aldığınızda siteniz bir süre kapalı kalabiliyor, veya indeks atıldığında tabir-i caizse karizma çiziliyor 🙂 Ve sizin de moraliniz bozuluyor…

3- Stres

Bir site açıp sürekli güncel tutarak iyi yerlere geldiğinizde hatta çok iyi gelirler elde ettiğinizde daha da heveslenerek ve ilgi göstererek sitenizle ilgilenirsiniz. Fakat farklı sebeplerden dolayı sitenizle ilgilenmediğiniz zaman popülariteniz ve gelirleriniz düşmeye başlayabilir ve bu durum sizi strese sokabilir.

4- İnsanlarla İlişkiler ve İş Bulma

Sitenizde siyasi veya dini makaleler yazıyorsanız, sizin için sorun teşkil edebilir. Siyasi veya dini görüşleri sizinle uyuşmayan arkadaşlarınız varsa hararetli tartışmalara girebiliyorsunuz hatta arkadaşlığınızı bitirebiliyorsunuz. Arkadaşların yanında bir de çalıştığınız veya çalışmak istediğiniz yerlerde de problemler çıkabilir. Çalıştığınız yerin sahibi veya müdürü diyelim, internet sitenizden haberdarsa ve sitenize yazdığınız makaleler doğrultusunda problem çıkartabilir. Malum günümüzde insanlar işe alınırken dini veya siyasi görüşleri önemli olabiliyor.

5- Hakaret İşitme

Yazdığınız makalelerde hoşuna gitmeyen veya sizin fikirlerinize karşı zıt düşünceler besleyen ziyaretçileriniz olabilir. Bazı kendini bilmez insanlar size karşı kırıcı, hakarete varan söylemlerde bulunabilir. Ve sizin de internet sitesi açma isteğiniz kaybolabilir.

Sizin de internet sitesi açmamak için başka bir neden aklınıza gelirse veya daha önceden internet sitesi açıp da yaşadığınız sıkıntılarınız varsa yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bugüne kadar bir yorum yapıldı

  1. Göksel dedi ki:

    Güzel bir makale olmuş,gerçekten dedikleriniz çok doğru.
    Sanal alemde bir websitesi açıp onunla ilgilenmek her nekadar güzel olsa bile aynı zamanda sıkıcı ve uğraşlı bir iş. Biri gelip sana takınca yaptığı saldırılar,yazdığı gıcık yorumlar insanı bu işten soğutabiliyor.

You must be logged in to post a comment.