Bolu Beyi tarafından yazıldı Mayıs - 22 - 2015 2 Yorum

gap_logoDeğerli okurlar; Google

Comprar diflucan Sin Receta

, “Google Art Project” ile dünyaca ünlü 17 müze sadece bir tık ötede. Yaklaşık 400 sanatçının 1000den fazla eseri prjoje ile sanal ortamda ziyaret edilebiliyor. Online olarak eserlerin incelenebildiği projede “Street View” kameraları müzelerde 360 derece gezinme imkanı sağlıyor. Ayrıca kendi özel galerinizi oluşturabiliyor, yüksek çözünürlük sayesinde fırça darbelerini bile fark edebiliyorsunuz.

Kısa süre önce Türkiye’den de erişimin sağlandığı bu projeyle 17 müze 360 dereceyle gezilebiliyor. 1000 eserden fazlası bütün ayrıntılarıyla incelenebiliyor. Projenin sunduğu imkanlar bunlarla da sınırlı değil. Favori eserlerinizi ayrı bir bölümde toplayıp, sanal bir koleksiyon oluşturma şansınız bile var.

Art project’in bir diğer önemli özelliği ise “Street View” teknolojisini kullanarak, sanat eserlerini bilgisayarlarda “gigapiksel” boyutlarında gösterebiliyor. Google, sanat eserlerini “süper yüksek çözünürlük” ya da “gigapiksel fotoğraf yakalama” adı verilen teknolojiler ile fotoğrafladı. Bu görüntü, 7 milyar piksellik bir elektronik görüntüye ulaşmaya eşdeğer. Bu sayede siteyi ziyaret eden çevrimiçi ziyaretçiler, eserleri çıplak gözle görenlerden daha detaylı olarak inceleyebiliyor. Gigapiksel sanat eserlerinde ressamın fırça darbeleri bile görülebiliyor.

Gezme imkanı sağlanan 17 müze arasında modern ve klasik müzeler bulunuyor. Proje sayesinde İngiliz Ulusal Müzesi, Madrid’teki Reina Sofia Müzesi, Uffizi Galeri, Tate Müzesi ve New York’taki Modern Sanat Müzesi(MoMa) gibi dünyaca ünlü müzelerdeki sanat eserlerini yakından görülebiliyor.

Sitenin gezilmesi ise oldukça kolay. www.googleartproject.com adresine girildiğinde karşınıza görüntüleyebileceğiniz  dünyaca ünlü müzelerin listesi sıralanıyor. Bu müzelerden gezmek istediğinizi üzerine gelerek tıklamanız yeterli. Daha sonra ise iki seçenek bulunuyor. Ya seçilen müzedeki eserleri görüntüleyebiliyorsunuz ya da müzeyi keşfe çıkabiliyorsunuz. Eğer müzedeki eserler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız “View Artwork” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Bugüne kadar 2 yorum yapıldı

  1. Karatay dedi ki:

    bu google her işe el atıyor amaşllah

  2. online dedi ki:

    google gerçekten çok güzel işlere imza atıyor

You must be logged in to post a comment.