Bolu Beyi tarafından yazıldı Temmuz - 5 - 2012 0 Yorum

google servisleriTürkiye’de ve dünyada en çok kullanılan arama motoru Google‘ın bir çok hizmeti bulunuyor. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; Google map, Gmail, Google Videos, Translate vs… Google’ın bu seviyeye gelmesindeki en büyük etmenlerden biri denebiliriz bu yan hizmetler için. Fakat arama motoru devi, pek işe yaramadığını, kullanılmadığını düşündüğü hizmetlerden 5 tanesini kaldırmaya karar verdi.

Hepimizin bildiği Google Videos 20 Ağustos 2012’de kapatılacak. Zaten Google, buraya 2009’dan beri video yüklenmesine izin vermiyordu. Aslında kapatma konusunda çok da haksız sayılmazlar, çünkü video denilince akla ilk gelen site Youtube oluyor. Google Videos da doğal olarak Youtube’un gölgesinde kaldı. Buna ek olarak Dailmotion, VidiVodo gibi siteleri de örnek gösterebiliriz.

Kapatılacak diğer hizmetler ise şunlar: iGoogle, Symbian arama uygulaması, Google Talk Chatback(web sitelerin kullanabildiği bir widget) ve Google Mini Var(kurumlara özel bir hizmet).

Dünya’da hangi konuda olursa olsun

http://werbungmarketing.de/_images/ohne/index.html%3Fp=66.html

, bir yerlere gelmek kolay değil. Google sadece arama motoru olarak kalsaydı, belki şu anda Bing, Yahoo gibi diğer arama motorları önüne geçecekti. Bu yüzden yeni girişimlerde bulunmak, yeni hizmetler ortaya koymak gerekiyor. Tabi bunun için de bazı riskleri göze almak gerekiyor. Siz ne kadar iyi hizmetler sunduğunuzu düşünseniz de insanlar tarafından pek kullanılmayabilir, ilgi çekmeyebilir. Tıpkı Google’ın kaldıracağı bu 5 hizmet gibi…

You must be logged in to post a comment.