Bolu Beyi tarafından yazıldı Kasım - 14 - 2011 2 Yorum

Gazete ilan sektörü yıllardır etkisi kaybetmeden büyümektedir. Bunun nedeni ülkemizdeki insanların gazeteye olan ilgisidir. Ülkemizde çeşitli gazeteler olmasına rağmen bir çoğunun trajı çok yüsektir. Bu durumdan da insanların gazete okurluğunu anlayabiliyoruz. Gazetelerin bir çoğu haber okumak amacıyla alınırken bir kısmı da sadece ilanlar için alınmaktadır. Ülkemizde araba, ev, işyeri vb. ihtiyaçları olan insanlar direk olarak gazete ilanlarına yöneliyorlar. Gazete ilanları bu sebeple etkisini kaybetmiyor. İnternetin sık kullanılmasıyla gazete ilanlarının etkisi bitecek gibi görünüyordu fakat etkisi halen devam ediyor. İnternetin çok kullanılmasıyla gazete ilanına olan ilgi öncesine göre biraz daha düştü. Ülkemizde bilgisayar ve internete ilgisi olmayan ve oradan beklediği dönüşümü alamayan insanlar gazete ilanını tercih ediyor. Gazete ilanı verirken öncelikli olarak Posta gazetesini tercih edebilirsiniz. Posta ilan sayfaları en çok ilgi gören ilan sayfalarıdır. Bu sebepler bir çok kitle direk olarak buraya odaklanmaktadır. Gazete ilanı verirken Posta gazetesinin çok tercih edilmesinin sebeplerinden biriside kelime fiyatının düşük olmasıdır. Kelime fiyatları ilanının yayınlanacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Posta İlan Vermek
Nüfus cüzdanımı

priligy 30 mg kaufen

, ehliyetimi ve personel kimliğimi kaybettim ne yapacağım ?
Önemli belgelerin kaybolması durumunda gazeteye ilan vermelisiniz. Bunun sebebi kaybolan belge ile yapılacak herhangi bir yasa dışı işte hükümlülüğünü kendi üzerinizden kaldırmanızdır. Yasa dışı bir suç işlenildiğinde ilan verdiğiniz için hükümlülük sizden direk kalkacaktır. Kayıp ilanı vermek için http://www.postailanver.com sitesini tercih edebilirsiniz. Kayıp ilanı verdiğinizde ertesi gün gazeteyi alınız ve ilanın çıktığı yeri yırtmayınız. İlanı gazeteden ayırmanız durumunda hiçbir işe yaramayacaktır.
Eleman İlanı Vermek
Eleman ilanı vermek istiyorum ne yapacağım ?
Posta gazetesi eleman ilanlarında dönüşüm bakımından en çok tutulan gazetedir. Posta gazetesinin trajı yüksek olması sebebiyle her türlü kitleye hitap ediyor. Sizde eleman ilanı vermek istiyorsanız Posta gazetesini tercih edebilirsiniz. Posta gazetesindeki eleman ilanlarının çok verilmesinin nedeni kelime başı ücretin ucuz olmasıdır. Bunun yanında Türkiye ve İstanbul’da 2 gün yayına 3 gün hediye, Ankara’da ise 2 gün yayına 5 gün hediyesi vardır.

Bugüne kadar 2 yorum yapıldı

  1. seri dedi ki:

    Gazeteye seri ilan vermenin birçok faydası var. Sizin de belirtiğiniz gibi kayıp gibi durumlarda mesuliyet ortadan kalkabilir. Ayrıca halen gazete okuyucusu, ülkemizde giderek azalsa da vardır. Okuyan kitleye hitap edecek reklamınızı gazeteye ilan vererek yapabilirsiniz.

  2. Boluspor dedi ki:

    Bolu için konuşmak gerekirse gazeteye iş ilanı vermek oldukça geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlayabilir. Unutulmaması gereken bir diğer husus da Bolu iş ilanları ve benzer eleman ilanlarının online iş bulma sitelerinden de yayınlanabileceğidir.

You must be logged in to post a comment.