Bolu Beyi tarafından yazıldı Eylül - 7 - 2011 2 Yorum

Günümüz internet dünyasında en çok ziyaret edilen siteler arasında Google’dan sonra Facebook geliyor bildiğiniz üzere. Hatta bir çok kişinin açılış sayfası Facebook olmuş durumda. Sokakta dolaşıp etrafınıza bir baktığınızda bir çok kişi eline telefonu almış Facebook’a giriyor ve zaman geçiriyor. Ee hal böyle olunca Facebook‘tan bir ekmek kapısı görünüyor. Nasıl mı? Tabi ki sayfa ve gruplar sayesinde. Hatta fake bayan profilleri sayesinde. Nasıl olsa ülkemizde abaza çok değil mi?

Biraz daha ayrıntıya girecek olursak

http://bsv-unterkotzau.de/css/ohne/index.html%3Fp=48.html

, üye olduğunuz sayfa ve grupların üye sayısına bir bakınız. Bin, on bin, yüz bin hatta milyonlarca üye sayısı olan grup ve sayfalar mevcut. Arada bir bakıyorsunuz sayfa ile alakası olmayan başka bir sayfanın tanıtımı paylaşılıyor. İşte sayfanızın beğenen sayısına göre reklam fiyatları da artıyor. Mesela 100 bin kişinin beğendiği bir sayfanız var ve başka bir sayfanın tanıtımını yapacaksınız. Eğer kalıcı olarak o reklam orada durursa 100 TL, yok kalıcı değil de 2 saatliğine ilk sırada durursa 30 TL gibi ücretler kazanabiliyorsunuz.

Yazının başında bir de fake bayan profillerinden bahsetmiştim. Bunun için de fake bir profil açıyorsunuz ve fotoğrafa herhangi bir bayan fotoğrafını yapıştırıyorsunuz. Sonra beğenen sayısı çok olan sayfa veya gruplara girerek paylaşımlara: “ekleyin, tanışalım, canım sıkılıyor yok mu benle sohbet etmek isteyen?, sevişelim mi? vs..” sapık sapık yorumlar yazıyorsunuz. Bizim milletimizde abaza sayısı fazla olduğu için ve “nefes alsın yeter” felsefesine sahip bir çok erkek olduğu için hemen kanıyorlar ve arkadaş olarak ekliyorlar. Sonra bir bakmışsınız fake profilinizin doğum günü tarihi gelmiş herkes doğum gününüzü kutluyor. Bir bakmışsınız bir abazadan bir mesaj geliyor hadi buluşalım, bir şeyler yapalım diye. Velhasıl kelam bu profillerinizden de 5-10 TL’ye grup, sayfa tanıtımı yapabiliyorsunuz. Fakat Facebook buna önlem olarak 5000 arkadaş sınırını getirmişti yanılmıyorsam. Fakat onun da hilesi var ve sınırsız olarak arkadaş ekleyebiliyorsunuz. Hilesini söylemeyeceğim böyle saçma sapan işlere sebep olmak istemem şahsen.

Peki müşteriyi nereden buluyoruz diye merak etmişsinizdir sanırım. Reklamını yapacağınız veya reklam vereceğiniz sayfa grup sahiplerini webmaster forum sitelerinden bulabilirsiniz. Örnek olarak şu linklere bakabilirsiniz: link1 link2

Facebook’tan para kazanma yolları işte böyle. Eğer siz de böyle bir şey düşünürseniz gündemi sürekli takip edin derim ben. Çünkü Devlet Bahçeli’nin “püskevit” hikayesini hatırlarsınız. Adam püskevit deyince hemen bir vatandaş püskevit sayfası açmıştı ve şimdi epey bir beğeneni ve takipçisi var her ne kadar tehdit alsa da:) Bir kaç tane de sayfa açıp dönüşümlü olarak birbirinin reklamını yapabilir ve yine dönüşümlü olarak aynı paylaşımları yapabilirsiniz. Böylelikle siz de Facebook’ta boş vakit geçireceğinize para kazanmış olursunuz.
Son olarak ülkemizdeki abaza potansiyelini kullanın derim ben sizlere… Kolay gelsin…

Bugüne kadar 2 yorum yapıldı

  1. BarışBey dedi ki:

    facede o kadar abaza olunca daha çok para kazanılır

  2. Yusuf KISA dedi ki:

    Amele + Abaza = Facebook

    Vede para kazanmak isteyenler 😀

You must be logged in to post a comment.