Bolu Beyi tarafından yazıldı Haziran - 29 - 2012 7 Yorum

facebook-mail-epostaDünyada ve ülkemizde en çok ziyaret edilen siteler arasında Google ile yarışan Facebook’u birçoğumuz kullanıyoruz. Kimi insanlar video seyretmek için

, kimisi sosyal medya üzerinde aktif olmak için, kimisi arkadaşlarıyla sohbet etmek için vs. vs. küçük büyük farklı amaçlarla birçok kişi kullanıyor.

Facebook, kullanıcıları bıktırmamak için sürekli olarak yeni bir özellik ekliyor, değişiklikler yapıyor. En son çoğu kişinin nefret ettiği zaman tünelini getirdiler ve büyük tepki topladılar. Tam zaman tüneline alışmışken, bir de zaman tüneli kapsamı içerisinde mail adreslerimizi değiştirdiler ve herkes sonradan farkına vardı. Belki siz de şu anda haberdar oldunuz, isterseniz iletişim bilgilerinizi bir kontrol edin. İsminize uyumlu “@facebook” uzantılı bir mail adresi göreceksiniz. Bu adresi profilinizden kaldırmak ise çok kolay. Profil bilgilerinizden iletişim bilgileri yazan yerin sağındaki düzenle butonuna tıkladığınızda, “@facebook” uzantılı mail adresinizin yanında “kaldır” diye bir seçenek göreceksiniz. Buradan kaldırarak ve facebook şifrenizi alttaki kutucuğa yazarak kaydet dediğinizde bu mail adresinizden kurtulacaksınız.

Her ne kadar bu durumdan memnun olan insanlar olsa da çoğunluk Facebook’a kızgın. Çünkü haber vermeden kullanıcılarının mail adreslerini değiştirdiler. Güvenlik açısından da düşünecek olursak 1 adet mail adresinin bulunması her zaman iyidir. Tabi bu mail adresi de kimse tarafından bilinmemeli ve de başkaları profilinizde görememelidir. Facebook’un yapacağı başka bir yenilikte tekrardan görüşmek üzere..

 

Bugüne kadar 7 yorum yapıldı

 1. soulmy dedi ki:

  Şu Facebook’u bir türlü sevemedim arkadaş. Neyse bilgilendirme için teşekkürler. 😉

 2. yemek tarifleri dedi ki:

  paylaşım için teşekkürler. benim gibi bir çok arkadaşın işine yarayacağına inanıyorum…

 3. Sefa dedi ki:

  Çoğu kimsenin mal varlığından yüzdelik kesinti yapsa dahi ses çıkacağını sanmıyorum. Millet facebook sevgisini ailesi ile karşılaştırır duruma geldi 🙂

 4. Tabela dedi ki:

  facebook kendini bi toparlayamadı 😀

 5. Off Road dedi ki:

  Ben gelen yorumlara ziyade Facebook’un inanılmaz şekilde sürekli olarak kendini geliştirdiğini düşünüyorum. Zaman Tüneli neden tepki aldı, çünkü insanlar çok fazla kullanıyorlar Facebook’u, çok kullanımda bizlere göz aşinalığı getiriyor, aşinalık bozulunca da tepki geliyor.

  Ben mail adresimi aldım bu arada 🙂

  • BoluBeyi dedi ki:

   Güzel bi tespit yapmışsınız, insan sürekli birşeyi kullanınca alışkanlık oluyor ve hep öyle olmasını istiyor. Tepki gösterenlerin birçoğu eminin alışmışlardır ve şu anda hoşlarına bile gidiyordur:)

You must be logged in to post a comment.