Bolu Beyi tarafından yazıldı Aralık - 29 - 2015 0 Yorum

Günümüzde kozmetik ve estetik sektörüne gösterilen ilgi yerini yavaş yavaş farklı yöntemlere bırakmaktadır. Çünkü bu ürünleri kullanmanın sonucunda bir başarı elde edilmediği gibi, hem madden hem de manen birçok zarar görülmektedir. Bu uygulamaların uzun süre kullanılması sonucunda derilerin olumsuzlukları yaşattığı dahi bilinmektedir. Bunlara maruz kalmamak için tıbbi bir uygulama olan botoks tercih edilmektedir.

BOTOKS NEDİR?
Botoks, özel bir maddenin iğneler kullanılarak dermin adı verilen derinin alt tabakasına enjekte edilmesi yöntemine verilen isimdir. Bu tabakaya ulaşmasının ardından ciltteki kırışıkları açma etkisi yaratan, mimik bölgelerini kontrol altında tutmanıza olanak veren ve kas, migren, terleme hastalıklarını iyileştiren bir sonuç vermektedir. Genellikle estetik alanında kullanımıyla yaygın olarak duyulan botoks uygulamasının diğer bölgelerde kullanılması ve birçok hastalığı iyileştiriyor olması, her geçen gün bu alanda gelişmeler yaşandığını göstermektedir.

BOTOKS NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR?
Genellikle sağlıkla ilgili tedavi yöntemleri veya ciltte gençleştirme etkisi yaratan seçeneklerde kalıcılığın sağlanması için ameliyatlı operasyonlar uygulanmaktadır. Oysa botoks

, ameliyata gerek bırakmayan işlemlerin kullanılmasıyla tamamlanmaktadır. Hatta genel anesteziye bile gerek duyulmadan, yalnızca lokal anestezi ile vücudun belirli bir bölümünün uyuşturulmasıyla dahi, hasta uyulmamış vaziyetteyken gerçekleştirilmektedir. Botoks yapılan bölgedeki hasarın onarımında tek seansta sonuç alınamaması durumunda, belirli aralıklarla yeniden aynı işlemler uygulanarak, etkisinin arttırılması yöntemi izlenmektedir.

Bunların yanında hiçbir yan etkisi de gözlemlenmeyen bu uygulamaların sonunda hasta, birkaç saatlik bir zamanın geçmesinin üzerine normal hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı Botoks günümüzde estetik ve sağlık alanında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de, güzelleşmek için diğer yöntemlerden bir sonuç elde edememişseniz, edineceğiniz botoks deneyimleriniz sayesinde gençlik sırlarını keşfedebilirsiniz.

Bakınız : Botoks Fiyatları Ankara

BOTOKS UYGULAMASI KİM TARAFINDAN YAPILMALIDIR?

Ülkemizde yasa dışı faaliyet gösteren bir çok güzellik merkezi maalesef botoks uygulaması yapmaktadır. Güzellik merkezlerinin botoks yapması başta tıbben sonrasında yasal olarak yanlış ve yasaktır. Botoks, dermatolog ya da estetik plastik cerrahi uzmanı hekimler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır.

 

You must be logged in to post a comment.