Bolu Beyi tarafından yazıldı Aralık - 9 - 2011 0 Yorum

Şu an piyasada satılan akıllı telefon, yani smartphone ismi ile tabir edilen tüm marka modeller eskiye nazaran pahalı ürünler. Her ne kadar teknoloji gelişiyor, her dönem elektronik cihazlar bize pahalı geliyor desek de bu zaman şartları biraz daha farklı en dandik smartphone 600 lira en pahalısı 2400lira civarı , ama bu ihtiyaç mı değil mi, alınması makul mu değil mi diye insan düşünmüyor değil. Ortalama bir Türk gencinin ne gibi ihtiyaçları olur net olarak söyleyemeyiz.

Her dönem çıkan marka/modellerde illaki bir şey eksik yapılıyor ki bir sonraki modelde onu koyup başka bir eksiklik çıkarıp satalım diye düşünüyor markalar. Tabi kapitalizm iyi bir reklamla hiç kullanmayacağımız özellikleri önümüze sürüp ürünlerini sattırıyorlar. Misal Samsung star(s5233w) almıştım, o zamana kadar dokunmatik ekran nedir bilmediğim görmediğim için büyük bir sevniçle aldım tabi sonrasında doğal olarak pişman olmuştum. Dokunmatik, resistive bir ekran size daha kolay değil aksine daha zor bir kullanım sunuyordu. Menü arkaplanı değiştirince telefon menüsü kaymak nedir bilmiyordu. Müzik çalarken yavaşlıyordu, dandik polimer ekran nemden kabarcıklanıyordu… Daha da anlatmama gerek yok aynı şey diğeri için de geçerli denebilir. E71 alana kadar gps ile uzaktan yakından alakası olan bir adam değildim hala da yok ama gps programı yüklüdür, hiç işim olmamasına rağmen arada canım sıkılır konum buldururum. Yoksa lazım olsa araba için gider gps cihazı alırdım zaten…

Günümüz gençliğinde telefondan internet olayını anlamıyorum

zithromax Prix: Achat en Ligne Sans Ordonnance

, ulan hayatımız laptop başında geçiyor zaten okuldan işten geldiğimizde çay alıp hangi birimiz pc başına kurulmuyoruz? Haftanın tatil olan günlerinde de dışarıda internet eksikliği hissetmiyorum, Facebook vardı kapattım bakacam hiçbirşeyim yok ve de 7/24 telefon elinden düşmeyen insanlar facebook dışında internette neye bakar anlamış değilim, yani o kadar küçük ekranda ne araştırırlar ne okurlar hiçbir fikrim yok… Zannedersin doktora için tez araştırması yapıyorlar… Ve zaten öyle anında maile cevap vermek zorunda olduğum bir işim yok, çok acil internet üzerinden bir işim olduğunu hatırlamıyorum, bir aralar webmasterlık neymiş şunu da bir öğrenelim deyip de beleş forum destek sitelerine sardırıp smf forumla ilgileniyordum, teknik kısımlarda bile sıkıntı olduğunda ölüm kalım meselesi gibi internet aradığımı hatırlamıyorum.

You must be logged in to post a comment.